Restaurace
Ubytování
Potraviny
Pekárna s prodejnou

Orlická přehrada - Bohostice

RESTAURACE U ČERTA

Tipy na výlet

Hrad Zvíkov

Hrad Zvíkov leží nad soutokem řek Otavy a Vltavy, nedaleko vesnice Zvíkovské Podhradí, která se nachází v Jihočeském kraji. Významnou kůlturní památkou se stal roku 1950. Profesorem Augustem Sedláčkem byl tento hrad označen jako "král českých hradů"...více.

Orlická přehrada

Tato hráz se nachází v jižních Čechách. Přehrazuju řeku vltavu a byla postavena mazi lety 1541 až 1961 jako vodní elektrárna...více.

Naučná stezka Orlík - Zvíkovské podhradí

Trase této naučné stezky vede krajinou okolo řeky Vltavy na levém břehu...více.

Milevská vlastivědná naučná stezka

Tato naučné stezka vede krajinou středního Povltaví, respektive okolím města Milevsko a je zaměřená na vlastivědu...více.

Naučná stezka Petrovickem

Stezka vede překrásnou krajinou Petrovicka. Celkově měří 27 km a na trase je rozmístěno 20 informačních tabulí. Tabule obsahují údaje o geologii, botanice, zoologii, historii a lidové architektuře...více.

Ždákovský most

Most byl po jeho dostavění nazýván jako technický div světa. Ve své době byl největěí jednoobloukový ocelový most. Vede přes řeku Vltavu nedaleko Orlické přehrady...více.

Zámek Čimelice

Zámek sloužil v letech 1951 až 1982 jako prostory výuky na střední průmyslové škole filmové. Byl postaven mezi léty 1728 až 1730, ale do dnešní podoby byl zrekonstruován po požáru v roce 1767...více.

Vodní zámek Blatná

Zámek je jeden z nejstarší u nás. První zmíňka je již v listině krále Václava I. z roku 1235...více.

Kostel na Makové hoře - poutní místo

Z vrchu nad Smolotely na pozadí vltavských lesů svítí do kraje „barokní perla“ celého středního povltaví kostel Maková. Na Makové hoře (545 m.n.m.) nechal kostel postavit v letech 1719 – 1722 Jan Felix Chanovský z Dlouhé vsi a jeho stavitelem byl C.A.Cannevalle. Kostel je zasvěcen sv. Janu Křtiteli a Panně Marii Karmelské...více.

Svatá Hora

Dějinné počátky Svaté Hory jsou opředeny pověstmi. Kdy byla postavena původní kaplička, jejíž zdivo je prý dosud zčásti obsaženo ve zdivu dnešní baziliky, není známo. Dle pověsti ji dal postavit již ve 13. století rytíř z rodu Malovců...více.

Hornické muzeum Příbram

Hornické muzeum Příbram, příspěvková organizace Středočeského kraje, patří k nejstarším muzeím v České republice. Svojí odbornou činností navazuje na práci někdejšího Krajinského muzea v Příbrami, které bylo založeno díky osobní iniciativě vlastivědného badatele, řídícího učitele Ladislava Malého dne 12. 12. 1886...více.

Památník Antonína Dvořáka

Ve Vysoké u Příbrami, malé obci ležící v malebné zalesněné krajině nedaleko Brd, našel na více než dvacet let svůj druhý domov jeden z největších géniů české hudby Antonín Dvořák (1841 -1904)...více.


Pro více tipů na výlet doporučujeme navštívit turistického webového průvodce města Sedlčany!

Kde nás najdete
  • Resturace u Čerta
  • Bohostice 50
  • 262 31 Milín
  • Česká republika
  • 720 110 100